Okinawa Churaumi Aquarium, místo které musíte navštívit

Okinawa je překrásný japonský ostrov, který stojí za to vidět na vlastní oči. I když leží Okinawa mimo hlavní území Japonska, je jednoduché se sem přepravit. Letecké linky do hlavního města Naha vedou nejen z Tokia a let trvá kolem 2 hodin.

okinawa

Pokud budete mít to štěstí a na Okinawu zavítáte, určitě vám doporučuji navštívit mořské akvárium Okinawa Churaumi Aquarium. Akvárium sice leží na opačné straně ostrova Okinawa než je hlavní město Naha a také letiště, ale ostrov je poměrně malý a tak se sem dá autem dojet během asi 2 hodin. Cesta by šla zvládnout i rychleji, ale maximální povolená rychlost na Okinawě je 80km/hod na dálnici, na ostatních silnicích pak jen 60km/ hodinu. Myslím ale, že toto omezení při cestování ostrovem Okinawa vůbec nevadí. Stále je na co se koukat, zvláště když cesta vede souběžně podél pobřeží. Každopádně pokud se už budete přesouvat na druhou stranu ostrova, doporučuji zde nějaký čas zůstat.

Okinawa traveling

Návštěvu akvária si můžete naplánovat na celý den – akvárium je opravdu velké a některé expozice, jako například nádrž se žralokem obrovským, nemůžete jen tak minout, pohled na žraloka a další ryby je prostě jedinečný a vydržíte se koukat opravdu dlouho.  Celé centrum je rozděleno do několika částí – menší akvária, velké akvárium, nádrže pro želvy, delfinárium, žraločí akvárium, historická část a také samozřejmě nezbytné restaurace a obchody se suvenýry. Vstupné do akvária je 1880 yenů pro dospělé a 620 yenů pro děti, děti do 6 let mají vstup zdarma.

 

Kontakt

Tvorba webových stránek.SEO.PPC

Kontakt