SEO

Pomáhám webovým stránkám růst

Je čas vystoupat nahoru. Jsem SEO konzultant, který vám pomůže dosáhnout vašich cílů.

S tvorbou webů, optimalizací pro vyhledávače a online marketingem mám více než 20 let zkušeností.

Tvorba webových stránek Brno

SEO – OPTIMALIZACE webových stránek je klíčovou součástí strategie marketingu pro získání nových zákazníků.

Mým cílem u každého projektu je stabilní a konzistentní tok zákazníků každý měsíc. Díky maximalizaci návratnosti investic (ROI) můžete pokračovat v rozvoji vašeho projektu,  značky nebo pokračovat v dalších investicích a generovat vyšší výdělky a růst.
Ať už jste drobný podnikatel, velká společnost, nezisková organizace, blogger nebo něco mezi tím, rád se s Vašim projektem seznámím. Spolupracuji rovněž s agenturami.

Optimalizace pro vyhledávače

SEO neboli optimalizace webových stránek, znamená nastavení podoby, obsahu a technických vlastností webových stránek a serveru s cílem získat co nejlepší umístění stránek ve vyhledávačích. Vyhledávače jako Google nebo Seznam hodnotí každou webovou stránku podle velkého množství faktorů. Mezi hlavní hodnotící SEO faktory patří např. nadpis stránky, popis stránky, nadpisy H1, H2, URL atd. Takových SEO faktorů jsou desítky. Dle toho, jak jsou tyto SEO prvky na stránce nastaveny, zobrazuje se pak každá jednotlivá stránka ve výsledku vyhledávání na určité pozici. Čím lépe jsou SEO prvky na webu nastaveny, tím vyšší je pozice jednotlivých stránek a tím více uživatelů na web přijde.

Cena optimalizace

Cenu za optimalizaci webu pro vyhledávače nelze stanovit paušálně. Alespoň moje zkušenosti jsou takové a přijde mi to rovněž férovější. Každá webová stránka je jiná a hodnotících SEO prvků jsou desítky. Proto je nezbytné analyzovat každý web individuálně a proto ani jednotný ceník SEO prací na webu nevystavuji.

Nejjednodušší a nejrychlejší způsob jak se můžete dozvědět přibližnou cenu, kolik by mohlo SEO vašeho webu stát je, poslat mi email s linkem na váš web. S vaším webem se seznámím, provedu jeho analýzu s dostupnými metodami a sdělím vám své doporučení, odhad času kolik úprava webu zabere a samozřejmě cennovou nabídku.

Optimalizace webů ve WordPress

Mým cílem je tvorba webových stránek, které maximalizují počet kliknutí a umožňují trvalý nárůst prodeje. Vytvářím weby, které nejen vypadají perfektně, ale jsou podporovány optimalizací pro vyhledávače, aby se zvýšila jejich viditelnost. Pro tvorbu webu používám především systém WordPress. WordPress umožňuje vytvořit web přesně podle požadavků klienta a podle návrhu webdesignéra. Samozřejmostí je responzivní šablona, která se správně zobrazí na všech zařízeních. WordPress poskytuje skvělé možnosti pro práci s obsahem a tím docílení co nejkvalitnější SEO obsahu. Další podstatnou výhodou WordPressu jsou různé doplňky pro zrychlení webu nebo ostatní formy nastavení webové prezentace.

Jsem odborník a konzultant nejen na SEO v Brně, ale i v ostatních částech České republiky. Jsem vybaven nejmodernějšími technologiemi, pro SEO a pro vytvoření webu předně podle specifikací klienta.

 

Proč potřebujete optimalizovaný web?

Protože optimalizovaný web se může posunout ve výsledcích vyhledávání a přivést z vyhledavačů více návštěv.

Jak vybrat správná klíčová slova?

Při SEO – optimalizaci www stránek hledám optimální klíčová slova. Začínám ve spolupráci s klientem, poté pomocí podrobného průzkumu konkurence a online SEO nástrojů pro vyhledávání klíčových slov, sociálních médií a dalších zdrojů souvisejících s obsahem webu pracuji na zahrnutí dalších klíčových slov, která jsou pro web důležitá. Analyzuji objemy vyhledávání – jak často jsou klíčové výrazy vyhledávány a jaký je jejich výskyt na stránce. Relevance má prvořadý význam. Zaměřuji se na klíčová slova, která co nejpřesněji vyjadřují záměr vyhledávání nebo zájem o produkt. Kontroluji konkurenční weby a analyzuji jejich obsah, profil zpětných odkazů a sílu jejich značky.

Kombinace informací klienta a mých znalostí a zkušeností pomáhá k vytvoření co nejeefektivnější strategie použití klíčových slov, směřující k růstu organické návštěvnosti webu.

Jak definovat cílové publikum?

Ať už oslovujete většinu uživatelů internetu nebo jen specifické publikum, jste eobchod nebo lokální stavební firma – vaši potenciální zákazníci jsou uživatelé internetu, které chceme oslovit. Čím lépe poznáme vaše cílové publikum, tím více jim můžeme vyhovět.

Analýza klíčových slov a návyků cílové skupiny.

  • Která klíčová slova zákazníci používají?
  • Jaké mají potřeby?
  • Jaké jsou jejich zájmy?
  • Jaké zdroje na sociálních sítích sledují?

Výzkum definice klíčového publika nevede pouze k relevantnějším vyhledávacím výrazům, které můžeme začlenit do naší strategie, je také základem strategie obsahové.

On-page SEO

On-page SEO faktory znamenají všechny faktory, které mají vliv na SEO a jsou na samotném webu.

Optimalizace všech relevantních aspektů webu je předpokladem úspěchu a dobrého hodnocení. Malé chyby programování by zde mohly mít katastrofální dopad na celkový výsledek.

Na on-page faktory se zaměřuji již při tvorbě webu, kdy je nezbytné nastavit velké množství prvků tak, aby jej vyhledávače považovaly za relevantní, hodnotný, kvalitní a jedinečný pro cílovou skupinu.

Technologie

Správný systém pro provoz webu a jeho použitelnost jdou ruku v ruce. Web by měl být postaven na kvalitním systému jako například WordPress nebo Drupal. Stránky musí být responzivní a rychle se načítat. Server kde jsou stránky umístěny má být rychlý a bez fungovat bez výpadků, neměly by na něm být zároveň umístěny být žádné „špatné“ weby, které by mohly být spojeny s vašimi. Jakákoli přesměrování by měla fungovat správně. Web by měl mít aktualizovaná jádra, pluginy a moduly systémů. Neměl by obsahovat žádné zbytečné doplňky. Obsah by měl být upravován pomocí správného označení sémantických značek.

Obsah

Platí základní pravidlo: „Obsah je král“. Vyhledávače upřednostňují obsah, o kterém si myslí, že s ním budou uživatelé spokojeni a že přesně odpoví na jejich vyhledávací dotaz. U textu nejde jen o jedinečnost, délku a vzhled nejdůležitějších klíčových slov, ale hlavně o čtenáře. Dobrý text má pro cílovou skupinu správnou složitost, je gramaticky správný, používá synonyma a pokrývá témata spojená s hlavním tématem. Dobrý text je obohacen o další obsah, ať už obrázky, infografiky nebo videa. Takový obsah se čte, je oblíbený, sdílí se a diskutuje se o něm.

Off-Page SEO

Off-page SEO je jednoduše opakem On-page SEO. Jinak řečeno je to vše, co má vliv pozici webu ve vyhledavačích mimo samotný web. Například: Pokud nějaký web odkazuje odkazuje na váš web, Google to vidí jako hlas. Ten, kdo získá nejvíce hlasů, vyhraje a řadí se na 1. místo ve výsledcích ve vyhledávačích. Toto je ale opravdu jen velice zjednodušený a nadnesený příklad principu Off-page SEO. Reálně totiž záleží např. na tom z jakého webu daný odkaz vede. Ne každý web má totiž stejnou hodnotu pro takové počítání „hlasů“. Existují hlasy, které váš web vůbec nepočítají, nebo co je horší, váš web mohou poškodit.

Linkbuilding

Linkbuilding není nakupování zpětných odkazů na cizích webech. Takto jednoduše to již nefunguje. Google bere v úvahu řadu off-page faktorů. Jedná se například o počet zpětných odkazů a počet odkazujících domén, autoritu a aktuální relevanci těchto domén, anchor text – odkazující slova/textí, sociální signály – odkazy ze sociálních sítí a mnoho dalšího.

Strategie vytváření zpětných odkazů je velmi podstatná ale také velmi složitá. Dobré odkazy se nekupují, nepřidávají ani nevyměňují. Dobré odkazy se získávají. Získání dobrých odkazů může vyžadovat velké úsilí, ale z dlouhodobého hlediska je to jediný způsob jak získat konkurenční výhodu.

Nejčastější SEO dotazy

Co je SEO a proč je tak důležité?

SEO je zkratka, která znamená Search Engine Optimization neboli optimalizace webových stránek pro vyhledávače, což je obor, který spojuje všechny nezbytné techniky a činnosti ke zlepšení kvality webových stránek tak, aby se objevily na nejvyšších pozicích ve výsledcích vyhledávačů.

Kdo je to SEO konzultant?

SEO konzultant je freelancer nebo pracovník marketingové agentury, který se věnuje tomu, aby se webové stránky klientů objevily na předních pozicích žebříčků vyhledávačů. K dosažení tohoto cíle mají tyto konzultanti a agentury detailní znalosti o fungování vyhledávačů a rozsáhlé zkušenosti s ovlivňováním výsledků pozic.

Proč si najmout SEO konzultanta?

Navrhování a implementace dobré SEO strategie zaměřené na výsledky není jednoduchá. Je nutné do hloubky vědět, jak fungují vyhledávače jako je Google a dlouhodobě sledovat vývoj v této oblasti. Z tohoto důvodu je vhodné svěřit optimalizaci stránek odborníkovi a využít jeho služby.

Kolik SEO analýza nebo optimalizace stojí?

Všechny ceny SEO služeb jsou pro každého klienta zcela individuální a stanovené až na základě analýzy daného webu.

Jak mohu sám zlepšit SEO mého webu?

Především kvalitním obsahem vašeho webu. Já se mohu postarat o zlepšení Onpage a Offpage faktorů stránek, vy můžete generovat nový obsah prostřednictvím nových produktů, příspěvků nebo fotografií a videí.

Jak dlouho trvají SEO práce?

Obvyklá doba SEO analýzy je cca 3 týdny, optimalizace pro vyhledávače je pak dlouhodobý proces. Hodnotící faktory a pozice konkurenčních webů se neustále mění. Dosažení přední pozice ve výsledcích vyhledávání neznamená trvalý stav.

Kolik klíčových slov je potřeba?

Váš web vyhodnotím podle všech klíčových slov, která mohou přilákat více uživatelů a více potenciálních zákazníků. Na začátku SEO strategie je studie klíčových slov, pro nalezení a vybrání těch nejlepších a nejrelevantnějších klíčových slov pro váš projekt.

Klienti

bravo_consulting_logo_email_new
Mosaic House Design Hotel Prague
Logo-stonemania
logo balonove mistrovstvi
MOOo apartments
TAXPROM
CUKRARNA-ANICKA.CZ-(Logo)
staj hostenice
logo-svitilplus
bytjakmabyt
detskybazar-logo
logo autosklo maja
Nicole Machová
logo balonove mistrovstvi
Apartmany-Medvědín
Bydlení Zbýšov
motorestnavyhlidce
balonem

SEO novinky

WordPress šablona

WordPress šablon existují tisíce. Každý den vznikají další a další. Je ale opravdu tak jednoduché a výhodné jen si šablonu vybrat a nainstalovat ji na svůj web? WordPress šablony zdarma Pokud si chcete vytvořit jednoduchý web a potřebujete na něj šablonu která je...

WordPress a Woocommerce

Wordpress a Woocommerce = e-obchod. Takto jednoduše se dá vyjádřit spojení nejpoužívanějšího CMS a asi nejlepšího a nejoblíbenějšího pluginu (doplňku) pro elektronický obchod. Za celou svoji profesní kariéru jsem si prošel a otestoval spoustu řešení pro e-obchody....

Tvorba šablon pro WordPress v DIVI

Tvorba šablon pro WordPress v DIVIŠablona pro Wordpress v DIVI Pro publikační systém WordPress existují tisíce různých šablon. Některé šablony jsou zdarma - tyto šablony jsou však většinou velmi jednoduchého vzhledu a bez možnosti úprav nebo s jem základním rozsahem...

Volba fontu na webové stránce nemá pro Google žádný význam

Volba fontu na webové stránce nemá pro Google žádný významPokud vybíráte pro web nový font tak vězte, že Googlu je jedno jaký font použijete. Jak řekl ve svém Tweetu John Mueller z Googlu , měli byste především zvážit, jaký font by se mohl líbit vašim zákazníkům....

Kontaktujte mne

Potřebujete vytvořit web, nezávaznou konzultaci nebo cennovou kalkulaci? Neváhejte mne kontaktovat.