Tepelná čerpadla

Japonská kvalita na skandinávském designu

Proč tepelné čerpadlo?

Ekologická tepelná čerpadla topí, chladí, zajišťují teplou užitkovou vodu a ústřední vytápění. Výkon vytápění a chlazení umí přizpůsobit aktuální potřebě objektu. Největší argument k jejich pořízení je úspora 80 % ve srovnání s elektrokotlem. Přihazujeme spolehlivý provoz i v mrazech –30 °C a dokonale tichý chod.

Kvalitní tepelné čerpadlo je správná investice a odpověď na energetickou krizi.

Zařídíme vše od dotace po instalaci

Nemusíte rozumět technice, od výpočtů a technikálií jsme tu my. U vás doma ZDARMA zhodnotíme nemovitost a doporučíme nejvhodnější řešení, aby se vám investice vyplatila. Následnou instalaci si můžete provést sami nebo to nechat na nás. V případě potřeby pomůžeme s financováním a samozřejmě za vás vyřídíme dotaci v rámci Zelené úsporám v plné výši. Celý proces včetně instalace je maximálně rychlý, protože se nesoustředíme na celou republiku, zůstáváme regionální.

Hot cena, cool rychlost instalace

Realizace provádíme od A do Z

Máme vlastní montážníky, elektrikáře i čerpadla na skladě.

Rychleji už to nejde

Díky zaměření na jeden region jsme pružní.

Jsme lokální

Proto jsme vám blízko při opravách, reklamacích atd.

Chcete si od nás čerpadlo jen koupit?

Tepelná čerpadla nejen montujeme. Jsme také prodejci a servisní centrum! Spolupracujeme přímo s výrobcem.

Extrémně hospodárné tepelné čerpadlo třídy A+++

logo rakentaa
 • moderní reverzibilní monoblokové tepelné čerpadlo
 • možnost instalace čerpadla mimo budovu
 • vysoce účinný invertorový kompresor s technologií Panasonic EVI TWIN ROTARY
 • elektronický expanzní ventil
 • ekologické chladivo R32
 • deskový výměník tepla z nerezové oceli
 • plášť z plechu odolného vůči povětrnostním vlivům
 • dokonale tichý chod ventilátoru → tichý chod celého zařízení
 • snadné ovládání pomocí ovladače s dotykovým displejem
 • možnost ovládání/sledování provozních parametrů čerpadla přes internet
 • kondenzátor SWEP
 • zvládne široký rozsah výstupních teplot až do 65 °C
 • vhodné pro nízkoteplotní podlahové i vysokoteplotní radiátorové vytápění
 • splňuje podmínky pro dotační program Zelená úsporám
 • ideální řešení pro novostavby i modernizace a rekonstrukce
 • vhodné pro rodinné, vícegenerační i komerční objekty
 • vysoká účinnost a návratnost Rakentaa
princip cinnosti cerpadla rakentaa

Ke stažení – datové listy

Časté dotazy

Jakékoli nejasnosti a otázky vám samozřejmě rádi vysvětlíme osobně nebo po telefonu. Ale na tohle se nás klienti ptají nejčastěji, tak jsme vám to sepsali.

Jaká je návratnost investice do tepelného čerpadla značky Rakentaa?

Výborná. Díky účinnosti čerpadla a cenou jeho pořízení. Rakentaa má výborný poměr – díky vysoce kvalitním japonským komponentům Panasonic v A+++ při velmi dobré pořizovací ceně TČ. Návratnost vaší investice je díky tomu bezkonkurenční. (U mnohých značkových čerpadel není poměr účinnost/cena zdaleka tak dobrý, přestože mohou mít tato čerpadla nepatrně vyšší účinnost. Pořizovací cena je ale i dvojnásobná.)

Hodí se tepelné čerpadlo i do staršího domu?

Jednoznačně ano. Naše tepelné čerpadlo dokáže být efektivní i v případě topení do radiátorů. I zde samozřejmě obecně platí, že s lepší tepelnou izolací domu (moderní okna, izolovaná střecha apod.) se návratnost investice zkracuje.

Vyplatí se mi vyměnit kotel na tuhá paliva a pořídit TČ?

Při výměně neekologického zdroje topení v MS kraji dostanete dotaci 100 tisíc (navíc vše vyřídíme za vás). Naše tepelná čerpadla velmi efektivně topí nejen do podlah, ale i do klasických radiátorů. Při kombinaci s fotovoltaickou elektrárnou jde o ideální spojení, kdy je TČ následně napájené fotovoltaikou. Tím si zkrátíte topnou sezonu až o 50 % a návratnost investice ještě zkrátíte.

Mám plynový kotel – vyplatí se mi jeho výměna za TČ?

I zde mají TČ velmi dobré výsledky. V případě, že bude ve vaší domácnosti primárním zdrojem topení elektřina, máte nárok na lepší sazbu elektřiny u distributora, a tak šetříte už i se spotřebiči. Starší plynové kotle navíc mají účinnost jen kolem 80 %. I zde je TČ mnohem účinnější, tj. úspornější. Pokud uvažujete do budoucna o pořízení vlastní fotovoltaické elektrárny, začnete si nejen pro spotřebiče, ale i pro topení vyrábět vlastní elektřinu (a to v případě plynu prostě nelze).

A jak je to s životností tepelného čerpadla?

Tepelná čerpadla máme skladem. Na vše dostanete záruku a dokážeme opravit – případně vyměnit kus za kus. Každopádně vždy vše proběhne v co nejkratším termínu. Naši technici to k vám mají blízko, a to je základ!

Účinnost tepelného čerpadla ve srovnání s plynovým kotlem

Oproti elektrokotlům je účinnost čtyřnásobná. Elektrokotel koupí ze sítě 1 kW a 1 kW předá do topné soustavy s tím, že ani jeho účinnost samotná není 100 % a rozhodně zde dochází ke ztrátám. Tepelné čerpadlo odebere ze sítě 1 kW a 80 % tepla odebere z okolí (ze vzduchu). Do topné soustavy tak předá celé 4 kW tepla! Je tak 4násobně efektivnější než elektrický kotel.

Zavolejte nebo napište. Domluvíme si schůzku přímo u vás. Zdarma zhodnotíme situaci a doporučíme nejvhodnější řešení, které v případě vašeho zájmu rádi zrealizujeme.

Samozřejmostí je pomoc při vyřízení dotace, veškeré papírování vyřešíme za vás (projekt, povolení…) na základě podkladů a plné moci.

Získat nabídku