WordPress a Woocommerce

Wordpress a Woocommerce

Jak získat eobchod ve WordPress?

WordPress a Woocommerce = e-obchod. Takto jednoduše se dá vyjádřit spojení nejpoužívanějšího CMS a asi nejlepšího a nejoblíbenějšího pluginu (doplňku) pro elektronický obchod.

Za celou svoji profesní kariéru jsem si prošel a otestoval spoustu řešení pro e-obchody. Jedním z prvních online systémů pro eobchod byl např. Zoner Inshop, fungující stále i v současnosti, pravda v poněkud pokročilejší verzi než v roce 2000. Ve své době byl také hodně rozšířený eobchod postavený na Drupalu. V roce 2020 je ale nejrozšířenější platformou pro spuštění vlastního webu systém WordPress a neméně oblíbený a rozšířený je doplněk Woocommerce, se kterým lze spustit vlastní eshop velmi rychle.

E-obchod zdarma

WordPress i Woocommerce jsou zdarma. To je podstatná výhoda oproti jiným e-commerce řešením. Není nutné se tak starat o měsíční poplatky za pronájem systému. Pravdou ale je, že zdarma je základní plugin Woocommerce – který ale pro jednoduchý e-obchod může určitě stačit. Alternativou může být systém Prestashop, který je také zdarma. Podle mne je Prestashop skvělý, nicméně jde o robustnější řešení, kde je také mírně složitější (a někdy dražší) získat rozšíření nebo pracovat se vzhledem.

Možnosti rozšíření Woocommerce

Pokud je třeba eobchod doplnit o nějakou funkci, jako například možnosti online plateb, je nutné dokoupit další plugin, který tuto funkci umí. Konkrétní eshop lze doplnit velkou řadou různých funkcí. Vždy záleží na přání zákazníka, jaká je jeho představa o finální podobě projektu. Je dobré předem zvážit, zda je daná funkce skutečně nezbytná.

Čeština

WordPress, tedy základ celého systému pro e-obchod, i doplněk Woocommerce jsou v českém jazyce, je ale samozřejmě možné mít eobchod i například v angličtině. Nastavení, doplňování produktů a správa objednávek jsou velmi jednoduché a zvládne je opravdu každý. Výhodou WordPressu je, že web lze rozšířit nejen o doplňky pro e-obchod, ale i o funkce jako je např. blog, newsletter, kalendář, atd.

Pokud uvažujete o spuštění vlastního eobchodu, neváhejte se na mne obrátit emailem nebo mi zavolejte na +420 603 97 96 96. Váš projekt můžeme prodiskutovat a najít nejlepší řešení.

Jak postupovat

Obvyklý postup při vytváření e-obchodu je, že svým klientům zajistím webhosting, instalaci systému WordPress a potřebných doplňků, provedu konfiguraci a nastavení pro zahájení prodeje. Pokud si zákazník přeje i doplnit zboží nebo zaškolení, je to možné. Samostatnou části je tvorba webdesignu, v případě WordPressu  – šablony. I když je pro WordPress celá řada šablon zdarma, já pracuji s vývojářským designovým frameworkem DIVI a tvořím šablony pro WordPress na míru.

SEO e-obchodu

Další výhodou WordPress + Woocommerce je možnost pohodlné SEO optimalizace. I když je SEO věda a je třeba aby se jí věnoval zkušený SEO konzultant, díky různým doplňkům lze řadu SEO prvků automaticky nastavit a není tak třeba je doplňovat ručně. Je samozřejmě nezbytné, aby toto nastavení provedl někdo, kdo SEO problematice rozumí.

Kontaktujte mne

Potřebujete eobchod, web, nezávaznou konzultaci nebo cennovou kalkulaci? Neváhejte mne kontaktovat.

admin