WordPress šablona

Wordpress šablona

WordPress šablon existují tisíce. Každý den vznikají další a další. Je ale opravdu tak jednoduché a výhodné jen si šablonu vybrat a nainstalovat ji na svůj web?

WordPress šablony zdarma

Pokud si chcete vytvořit jednoduchý web a potřebujete na něj šablonu která je zdarma, je opravdu snadné ji získat. Na webu WordPress.org je jich obrovské množství. Stačí nainstalovat, doplnit fotky a texty a je to. Nevýhodou takové šablony ale je, že má většinou jen velmi málo funkcí a ovládacích prvků. Jste zkrátka odkázáni nastavit si jen ty části webu, které tvůrce šablony nastavit umožnil. Při výběru šablony se také může stát, že si vyberete takovou, která má funkcí dostatek a vypadá opravdu nádherně, jenže po instalaci zjistíte, že pro aktivaci všech funkcí musíte koupit plnou verzi šablony. To co bylo právě nainstalováno je jen lite verze…takže hledání začíná znovu. Další nevýhodou určitě je, že web vytvořený v šabloně zdarma bude pravděpodobně vypadat stejně jako spousta jiných, kde je daná šablona také nainstalována.

Placené WordPress šablony

Pokud se rozhodnete k zakoupení nějaké šablony, víte přesně jak bude váš web vypadat. Po zakoupení je nezbytné šablonu aktivovat a poté se můžete dát do nastavování designu a plnění obsahu. Každá šablona má různé možnosti editace vzhledu. U některé můžete nastavit téměř všechny prvky na stránce, jako velikost a barva nadpisů, zaoblené rohy nebo stíny u obrázků, atd., u jiných je možné změnit jen třeba font. Nicméně i když se dají nastavit prvky šablony v administraci, může někomu i tento proces způsobit problémy a rozhození stránky.

Šablona na míru

Určitě nejlepší variantou pro webdesign dle vlastních představ je nechat si vytvořit šablonu na míru. Jaký je v takovém případě obvyklý postup? Ideální je promyslet si co by měl nový web návštěvníkům přinést a jaké by měl mít funkce. K tomuto účelu určitě může pomoci procházet jiné weby a dělat si poznámky k funkcím a prvkům, které by se vám na vlastním webu také líbily. No a samozřejmě je přínosné mít připraveno pár webů, kde vás zaujal celkový design a struktura. To vše může vznik vlastní šablony na míru urychlit. Po vytvoření a odsouhlasení šablony, ji nasadím na váš web a vše připravím k plnění obsahu, případně vše doplním sám, o nic se tak nemusíte starat. Já používám ke tvorbě šablon vývojářský nástroj DIVI, který mi umožňuje tvorbu téměř jakéhokoli vzhledu. Samozřejmostí je, že všechny šablony jsou responzivní.

Pokud potřebujete nový web ve WordPress a chcete mít jedinečný vzhled, který zaujme, určitě se na mne obráťte emailem nebo mi zavolejte na +420 603 97 96 96. O možnostech vašeho projektu se můžeme zcela nezávisle pobavit.

Kontaktujte mne

Potřebujete eobchod, web, nezávaznou konzultaci nebo cennovou kalkulaci? Neváhejte mne kontaktovat.

admin