Webové stránky ve WordPress v DIVI šabloně

Správa webuWordpress

DIVI WordPress web developer a designer
Petr Sycha

Správa webu WordPress

Postarám se  se o váš WordPress web

Máte webové stránky ve WordPress a potřebujete pomoci s jejich údržbou a aktualizací? Chcete upravit vzhled webu nebo nasadit kompletně novou šablonu? Je váš web pomalý a nevíte jak dosáhnout vyšší rychlosti načítání a lepších výsledků v Google speed insides? Nemáte čas se údržbě vašich webových stránek věnovat?

petr sycha

Petr Sycha

DIVI WordPress developer a designer

Správa webu Wordpress 1
Správa webu WordPress

Detailní popis služeb údržby WordPress webů

Instalace nebo reinstalace CMS WordPress

Instalace CMS WordPress je sice jednoduchá, ale pro méně zdatné uživatele může být problém. Komplikace může způsobit např. špatná konfigurace serveru, nesprávná nastavení DNS, atd.

Aktualizace jádra systému

Jádro systému je nutné pravidelně aktualizovat. Takové aktualizace se nabízí několikrát ročně, někdy jsou akutní díky bezpečnostnímu ohrožení, jindy se jedná o drobné změny. Wodrpress je ale dobré mít vždy v aktuální verzi. I když se dá nastavit automatická aktualizace, je vhodné mít tyto hlavní aktualizace jádra pod kontrolou a provádět je s předchozím zálohováním.

Aktualizace pluginů a šablon, odstranění zbytečných doplňků způsobujících možné zpomalování nebo bezpečnostní riziko, nahrazení vybraných pluginů lepším a účelnějším řešením

Většina webů se neobejde bez doplňkových pluginů, které pomáhají webu s různými funkcemi. Tyto doplňky je také nutné aktualizovat. I když jde také nastavit automatická aktualizace, je dobré vždy funkčnost ověřit. Někdy mohou pluginy obsahovat nové nebo upravené funkce a je nutné je do webu zapracovat.

Konfigurace pluginů

Pokud chcete mít na webu nějakou funkci, např. formulář, galerii nebo vyskakovací okno, je třeba stáhnout, aktivovat a nastavit vhodný plugin. Většinou existuje pro nějakou konkrétní funkci nebo službu více možností. Jde o to vybrat a nastavit tu nejlepší tak, aby byl plugin pro web opravdu přínosem.

Redesign, úpravy šablon a grafických prvků, redesign loga

Každý web potřebuje občas „nový kabát“. Někdy stačí drobné úpravy prvků nebo barev. Většinou je ale vhodnější nasadit novou šablonu a web modernizovat. Staré šablony mohou mít na pozice webu ve vyhledávačích negativní vliv, stejně tak mohou ovlivňovat načítání stránek nebo zobrazení v mobilních telefonech.

Aktualizace obsahu

To, co přivádí uživatele na webové stránky je obsah. Pravidelně publikovaný, kvalitní a relevantní obsah tedy zajistí webu trvalou návštěvnost. Zajišťuji pravidelné nasazení článků, fotografií a videí. Vše zpracuji a připravím k vydání – vy jen schválíte, já zajistím vše ostatní.

Přidávání článků s ohledem na SEO

Pro váš web připravím obsah tak, aby obsahoval správný nadpis, podnadpis, text, klíčová slova, optimalizované fotografie, případně videa vhodná pro web, atd.

Optimalizace fotek

Pokud má být fotografie nejen uložená na vašem webu, ale i vyhledatelná vyhledávači, je nutné aby byla správně optimalizována. Zajišťuji výběr a nákup fotek z fotobank, případně nafocení produktových fotografií nebo focení v ateliéru. Výsledné fotky optimalizuji k webovému použití.

Editace a nahrávání videí

Video obsah je mezi uživateli velmi oblíbený. Vytvoření videa, na které se dá koukat ale není zcela jednoduché. Zajišťuji natáčení a zpracování krátkých videí v profesionální kvalitě.

Nastavení GDPR

Nevíte si rady s GDPR? Vše pro váš web připravím a nasadím.

Napojení na služby Google

Google provozuje řadu služeb, které mohou provoz stránek podpořit nebo poskytnout provozovateli různé informace. Pomohu vám s výběrem a nasazením pluginu nebo kódů do vašich stránek.

Zálohování stránek ve více úrovních

Doporučuji mít zálohovaný každý web. Pokud si s nastavením záloh nevíte rady, neváhejte se na mne obrátit.

Nastavení SSL cerifikátu

Bezpečnostní certifikát je v dnešní době již nutný. I Google jeho nepřítomnost na webové stránce hodnotí negativně.

Přesun stránek a databáze na jiný webový server

Pokud vám váš současný webhosting z různých důvodů nevyhovuje, pomohu vám s výběrem nového poskytovatele a zajistím přesun dat na nový server.

Migrace obsahu z jiných redakčních systémů

Přesun webu z jednoho systému je možný, ale ne vždy. Záleží na konkrétním webu. Pokud chcete přemigrovat web z nějakého jiného redakčního sstému na WordPress, napište mi, s webem se seznámím a zjistím možnosti.

Monitoring provozu

Monitoring provozu znamená, že váš web bude pod dohledem systému a když dojde k jeho výpadku, upozorní vás/mne a je možné co nejdříve začít s opravou.

Monitoring rychlosti webu

Špatná rychlost webu může mít řadu příčin a pomalý web je také hodnocen ze strany Googlu negativně.

Vytvoření testovací verze webu

U plánovaného redesignu nebo větších úprav funkcí stránek je vhodné vše připravit na testovací verzi stránek. Připravím tedy kopii vašeho webu za tímto účelem.

Propojení webu na sociální sítě

Propojím váš web pomocí doplňků nebo klasických odkazů a obrázků na profily na sociálních sítích.

Správa CMS a obsahu přes mobilní telefon

Pokud potřebujete mít přístup vždy a všude, pomohu vám s nastavením přístupu přes mobilní telefon.

Nastavení uživatelských/redaktorských práv

Pokud chcete povolit spolupracovníkům přístup ke správě stránek, je to možné v různých úrovních, např. jako redaktor nebo šéfredaktor.

Připravení systému pro vydávání různých typů obsahu (blog, deník, fotoblog, fotogalerie, videoblog, atd.)

Připravím administraci tak, aby bylo pro vás publikování příspěvků opravdu jednoduché, pohodlné a bez nutnosti dalších úprav.

Školení pro práci s WordPress

Jak funguje WordPress, jak spravovat vlastní webové stránky, jak aktualizovat pluginy nebo jádro WP? S WordPressem začínáte a chcete se s ním naučit pracovat opravdu dobře a mít vše pod kontrolou? Domluvme se na online školení nebo konzultacích.

Rady a tipy na zlepšení vzhledu nebo fungování stránek

Pokud si neste jisti podobou nebo fungováním svého webu, chcete jej někam posunout či jej zlepšit, ale nemáte jasnou představu jak toho dosáhnout, můžeme vše projít společně a určitě něco vymyslím/e :).

Telefonická nebo online podpora se sdílenou obrazovkou

V určitých případech jsem schopen poradit  nebo pomoci s řešením v krátkém telefonu nebo videohovoru.

 

Proměňte své vize ve hmatatelné výsledky.

Dobrý den...

Kontakt